ייחודיות המרכז

צוות מקצועי

גישורים ייחודיים

נבחרת המגשרים

המרכז לגישור תהליכי חדלות פירעון, הינו המרכז הראשון והגדול בישראל, המרכז תחת קורת גג אחת, נבחרת של בכירים בתחום חדלות הפירעון בישראל. צוות הנבחרת כולו כולל בתוכו מגשרים מוסמכים,
בעלי ידע והבנה עמוקה בתחומי חדלות הפירעון של תאגידים, ממשל תאגידי ואחריות נושאי משרה.

חברי נבחרת המגשרים, הוכשרו והוסמכו במסגרת קורס ייעודי בהובלתו של ד"ר עמוס גבריאלי ושל עו"ד תמר ברק.

מטרת העל של מרכז הגישור הינה – קיום הליכי גישור על ידי טובי המגשרים בתחום, ליווי ויעוץ עסקי לעסקים שנקלעו למצב של "חדלות פרעון", סיוע לתאגידים העומדים בפני חדל"פ וכיוצא בזה.

המרכז יציע פיתוח מודלים של גישור, לרבות גישור עסקי, בנסיבות העלולות להוביל לחדלות פירעון ו/או בחדלות פירעון, כשהמטרות האסטרטגיות הן, בין היתר:

  • ניהול הליכים הקודמים לחדלות פירעון, בניסיון למנוע או לצמצם את הנזקים;
  • ליווי הליכי חדלות פירעון בכלל, לרבות גיבוש הסדרי נושים וארגון מחדש של חברות ותאגידים אחרים;
  • התווית דרכים לגיבוש הסדרי נושים מיטביים;
  • שיקומה של החברה והמשך הפעלתה כעסק חי או פירוקה וחלוקת נכסיה באופן מיטבי הממזער את הנזקים לכל הנוגעים בדבר.
  • יצירת שיתופי פעולה בינלאומיים עם מוסדות ופעילים בחו"ל לקידום פתרונות לאירועי חדלות פירעון חוצי גבולות.
  • קידום חקיקה ראשית ומשנית שתתעדף פתרונות גישוריים בתחום חדלות הפירעון והממשל התאגידי.

שילוב הידע והניסיון המקצועי רב השנים של חברי הנבחרת בתחום חדלות הפירעון, יחד עם ההכשרה המקצועית והניסיון שקיבלו בקורס הגישור, תוך שילוב גישות חדשניות של "הגישור הסמכותי" פרי פיתוחו של ד"ר גבריאלי יחד עם ידע תיאורטי בתחום, מאפשר למרכז לגישור בתהליכי חדלות פירעון להציע פתרון סכסוכים מקצועי, יעיל ואמין, באמצעות מגשרים נבחרים.

 

ייחודיות השימוש בשירותי המרכז לגישור בתהליכי חדלות פירעון

הצורך בגישור ופתרונות ADR טמון עמוק במהות תהליכי חדלות הפירעון. אירועים המשלבים סיטואציות של חדלות פירעון, מחייבים מו"מ וניתוח מקצועי זמן רב לפני שאירוע חדלות הפירעון מגיע אל בין כתלי בית המשפט. התאגיד שנכנס לקשיים נדרש לדון עם נושיו ולנסות למצוא פתרונות יצירתיים להגנת הזכויות ההדדיות ולשמירה על כללי המשחק התאגידיים.

הפלטפורמה הייחודית שמוצעת על ידי המרכז לגישור תהליכי חדלות פירעון, מאפשרת לגורמים המפנים צדדים לגישור (שופטים, הממונה על חדלות פירעון, עורכי דין, יועצים פיננסיים, נושים מקצועיים ועוד), לשמור על ניטרליות ולאפשר לצדדים לבחור לעצמם, מתוך נבחרת המגשרים, את המגשר המתאים להם.

נבחרת בוררים ומגשרים איכותית ומיומנת

נבחרת המגשרים של המרכז לגישור תהליכי חדלות פירעון, כוללת עורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים, מהבכירים בישראל, כולם בעלי ניסיון רב ומובילים בתחומי חדלות הפירעון והממשל התאגידי.

מבחר זה מאפשר לצדדים להתאים מגשר מקצועי בתחומים שונים שעליהם נסוב הסכסוך. המגשרים מחויבים לכללי אתיקה קפדניים של המרכז.

גישורים בהרכבים ייחודיים

המרכז לגישור תהליכי חדלות פירעון מציע לצדדים מגוון רחב של פתרונות ADR לרבות גישור בהרכבים ייחודיים על ידי שני מגשרים, ליווי מקצועי לפתרון סוגיות ספציפיות וגיבוי מחקרי ואקדמי של אוניברסיטת בר אילן. 

לשיחה ראשונית והתאמת צרכים